16. 12. 2014 - Benefiční koncert vynesl UNICEF na boj proti ebole více než 270 tisíc korun

zpět na Novinky
Benefiční koncert vynesl UNICEF na boj proti ebole více než 270 tisíc korun

Dne 13. prosince 2014 se v BEA centru Olomouc uskutečnil Benefiční adventní koncert pro UNICEF, který pořádala nezisková organizace Crosspoint Olomouc. Hlavními partnery této akce byla společnost TESCO SW a.s. a Moravská vysoká škola Olomouc.

V rámci benefičního koncertu vystoupil soubor Alfa Gospel Praises a sopranistka Anna Butkiewicz, moderátorem akce byl Aleš Juchelka. Pomyslným vrcholem večera byla dražba panenky, kterou pro UNICEF vyrobila Lucie Bílá. O tu se mezi hosty strhl vyrovnaný souboj, a tak se jí podařilo vydražit za úctyhodných 40 000 Kč. Celkově tato akce vynesla 271 289 Kč. Peníze podpoří Dětský fond UNICEF v boji proti šíření viru ebola v západní Africe.

„Ještě jednou bych chtěla ze srdce poděkovat všem, kdo akci pomohli. Mé díky patří všem partnerům akce, zejména společnosti TESCO SW a Moravské vysoké škole Olomouc, panu senátorovi Martinu Tesaříkovi s manželkou, ale i všem návštěvníkům, kteří zaplatili dobrovolné vstupné anebo si koupili některou z panenek, vyrobených na místě dobrovolníky, a podpořili tak boj proti této strašné nemoci,“ říká Ester Rážová z neziskové organizace Crosspoint Olomouc.

„Byla jsem mile překvapena, kolik lidí u nás dokáže i na dálku soucítit. Tíživá situace tisíců sirotků eboly je pro UNICEF v této chvíli nejvyšší prioritou. Vybraná částka proto znamená obrovskou pomoc,“ říká Pavla Gomba, ředitelka UNICEF ČR.

Ing. Pavla Gomba, ředitelka UNICEF pro Českou republiku, seznamuje účastníky benefičního koncertu s činností UNICEF.
Ing. Pavla Gomba, ředitelka UNICEF pro Českou republiku, seznamuje účastníky benefičního koncertu s činností UNICEF.
Sopranistka Anna Butkiewicz
Anna Butikewicz společně se souborem Alfa Gospel Praises a dětmi zpívá vánoční koledy.
Ředitelka UNICEF pro Českou republiku Ing. Pavla Gomba a moderátor večera Aleš Juchelka.