14. 12. 2015 - Adventní koncert vynesl organizaci ADRA přes 412 tisíc korun

zpět na Novinky
Adventní koncert vynesl organizaci ADRA přes 412 tisíc korun

Dne 12. prosince 2015 se v BEA campusu Olomouc uskutečnil Adventní koncert na podporu činnosti humanitární organiazce ADRA. Koncert pořádala nezisková organizace Crosspoint Olomouc a hlavním partnerem byla mj. i společnost TESCO SW a.s. Během večera vystoupila sólistka Národního divadla moravskoslezského Anna Butkiewicz, popový zpěvák a skladatel Ezy Hýbl s kapelou EzyWay a olomoucká hudební skupina M.E.K.A.

Výtěžek z akce se vyšplhal na 412.300 Kč a poputuje na dva projekty organizace ADRA – rozvoj dobrovolnictví v ČR a podporu chudých dětí v ukrajinském Mukačevu.

„Všichni naši dárci a sponzoři určitě přivítali to, že jsme se rozhodli pro podporu české humanitární organizace ADRA. Mám radost, že jim jsou sympatické projekty této organizace a že se letos podařilo vybrat podstatně vyšší částku, než minulý rok pro UNICEF,“ řekla Ester Rážová z neziskové organizace Crosspoint Olomouc.

Večera se účastnil i ředitel humanitární organizace ADRA Radomír Špinka, který hodnotil celý projekt velmi pozitivně. „Musím říct, že jsem mile překvapen nejen štědrostí dárců, ale rovněž i organizací tohoto adventního koncertu. Celý večer byl pro mě příjemným zpestřením předvánočního období,“ sdělil Radomír Špinka.

„ADRA je tradiční organizace, která má kvalitní projekty. Jsem rád, že jsme jí mohli spolu s Crosspointem touto cestou pomoci. Příští rok hodlá naše společnost benefici opět podpořit a znovu jako hlavní partner,“ uvedl za společnost TESCO SW David Tesařík, který - stejně jako zástupci dalších firemních dárců - převzal během večera od organiazce ADRA darovací certifikát.

Společnost TESCO SW a.s. se do projektu zapojila darem ve výši 10.000 Kč. Zaměstnanci společnosti přispěli částkou 4.300 Kč.

Ester Rážová představuje publiku neziskovou organizaci Crosspoint Olomouc.
Ing. David Tesařík ze společnosti TESCO SW a.s. děkuje všem, kteří se do projektu na podporu organizace ADRA zapojili.
Ředitel humanitární organizace ADRA Radomír Špinka.
Předávání darovacích certifikátů firemním dárcům.
Sopranistka Anna Butkiewicz
Výtěžek akce.
Sopranistka Anna Butkiewictz se sborem.