26. 4. 2018 - První IT HACKATHON v TESCO SW

zpět na Novinky
První IT HACKATHON v TESCO SW

Olomoucká společnost TESCO SW a.s. v pátek odstartovala svůj první hackathon pro středoškoláky s názvem IT HACKATHON JUNIOR 2018.

V rámci prvního ročníku IT HACKATHON JUNIOR 2018 se středoškoláci museli poprat s úkoly zaměřenými na téma E-Government. Motto soutěže znělo „E-Government – Je to i náš kraj, pojďme ho zlepšit!“.

Letošní ročník IT HACKATHON JUNIOR 2018 vyhrál tým středoškoláků z gymnázia Hejčín Olomouc s názvem Hejčín Industries. Odbornou porotu zaujal jejich návrh řešení aplikace, která kontroluje konec platnosti osobních dokladů.

Na druhém místě se umístil tým Under Pressure z VOŠ a SPŠE Olomouc. Ti navrhli aplikaci, díky které by bylo možné ohlašovat veřejná místa v Olomouckém kraji vhodná k rekonstrukci či opravě. Třetí místo obsadili Baránci taktéž z VOŠ a SPŠE Olomouc s aplikací pro efektivní využití volného času.

 

V rámci doprovodného programu si středoškoláci mohli vyzkoušet a poslechnout mnoho zajímavého. Na hlavním pódiu probíhaly po celý den inspirativní přednášky. Obrovský zájem byl o návštěvu multimediálního studia BEA campus channel. V rámci komentované prohlídky se studenti seznámili s velínem BEA campusu Olomouc a technologickými řešeními této unikátní výškové budovy. Vyzkoušet si mohli také ovládání malých robotů v Komunikačním centru, a to pod vedením docenta Čermáka z Moravské vysoké školy Olomouc. Personální oddělení TESCO SW si pro studenty připravilo profesní testy či zkušební pohovory.

Věříme, že tento ročník byl úspěšným startem pro ty následující.

bea-9812.jpg