10. 10. 2018 - TESCO SW se podílí na přípravě česko-izraelských inovačních dnů

zpět na Novinky
TESCO SW se podílí na přípravě česko-izraelských inovačních dnů

V pondělí 8. října proběhlo v BEA campusu Olomouc první jednání partnerů spolupracujících na přípravě Česko-izraelských inovačních dnů 2019 v Olomouci. Za jednacím stolem zasedli zástupci Olomouckého kraje, Fakultní nemocnice Olomouc, Moravské vysoké školy Olomouc, Okresní hospodářské komory, CzechInvestu, Česko-izraelské smíšené obchodní komory, Olomouckého klastru inovací, Univerzity Palackého a také IT společnosti TESCO SW.

Hlavním cílem setkání bylo zahájení diskuse o konkrétních tématech připravované konference i česko-izraelských partnerství a posílení spolupráce těchto významných firem a institucí pro dlouhodobý hospodářský rozvoj olomouckého regionu.

„Chceme pozvednout image Olomouce tak, aby Olomouc byla vnímána jako centrum inovací v oblasti IT a zdravotnictví, což jsou hlavní témata, na které jsou Česko-izraelské dny zaměřeny,“ říká Marek Vaculík, ředitel společnosti Olomoucký klastr inovací, která je hlavním organizátorem akce.

Vzhledem k tomu, že je Izrael zemí ambiciózních technologických startupů, které prakticky mění dnešní digitální a skutečný svět, TESCO SW (jakožto přední česká IT společnost) by se mohla od jednotlivých postupů a principů inspirovat. A naopak.

Je zde obrovský potenciál nejen pro inspirace, ale také spolupráci a rozvoj. To může náš region velmi obohatit. Vnímám, že Olomouc v posledních letech akcentuje tzv. kulturně kreativní průmysly, včetně oblasti IT, sdílených služeb atp. Zde je tedy velký prostor pro to, aby se Olomouc i byznysově zásadněji kvalitativně pozvedla,“ uvádí ředitel OHK Olomouc Radim Kašpar, který Izrael trefně nazývá jako „startup nation“.

Své slovo měl během schůzky také Daniel Meron, izraelský velvyslanec v Česku. Podle něj je totiž takové propojení velmi žádoucí.

„Myslím, že uspořádat inovační dny v BEA campusu Olomouc je skvělá iniciativa. My se zaměřujeme na inovace a digitalizaci. Vy máte skvělé vědce, akademiky, velké zkušené firmy i mnoho velmi dobrých lidí. Chceme být nápomocni zprostředkovat Izraelcům tento potenciál k možné spolupráci,“ dodává Meron.

Na tuto akci budou navazovat další semináře a workshopy, které vyvrcholí velkou konferencí v listopadu 2019.

Na celou reportáž z akce se můžete podívat ZDE.

tescosw-israel.jpg