6. 11. 2018 - SmartPlug a Cereb B-Mode Assist se staly Pozoruhodnými produkty roku 2018

zpět na Novinky
SmartPlug a Cereb B-Mode Assist se staly Pozoruhodnými produkty roku 2018

Přibližně před půl rokem vstoupilo TESCO SW do soutěže Pozoruhodný produkt, kterou každoročně pořádá server BusinessIT specializující se na moderní informační technologie. Mezi jeho želízka v ohni patřily chytrá zásuvka SmartPlug a podpůrná diagnostická aplikace Cereb B-Mode Assist, na níž společnost spolupracovala s lékařským týmem profesora Davida Školoudíka. A nyní se těmto produktům dostalo zajímavého ohodnocení.

Jak SmartPlug, tak Cereb B-Mode Assist byly vybrány redakcí serveru BusinessIT jako „pozoruhodné produkty“ letošního roku a vedle toho, že je zařadila do svého přehledu na webových stránkách, obdržely i symbolickou digitální placku, která tento úspěch zdůrazňuje. Co se týče přesných kategorií, SmartPlug prorazil v Chytrých řešeních a Cereb B-Mode Assist naopak ve Speciálních informačních systémech.

Aby produkty z odborných dílen TESCO SW mohly vůbec uspět, potřebovaly být nejen inovativní, ale současně také reálně prospěšné (ať už k osobnímu či pracovnímu životu). A to bezesporu jsou. Například zásuvka SmartPlug, vycházející z rodiny chytrých řešení do domácnosti Hexade, dokáže monitorovat spotřebu elektrické energie a skrze mobilní aplikaci uživatele upozorňovat o aktuálním stavu. S ohledem na získaná data pak uživatelé mohou spotřebu optimalizovat, potažmo celý proces vzdáleně korigovat.

Zatímco však SmartPlug míří na běžné spotřebitele a korporátní sféru, Cereb B-Mode Assist díky svému technologickému zázemí slouží jako ideální podpůrná pomůcka pro doktory, konkrétně pro stanovování přesných diagnóz u pacientů s neurologickým onemocněním. Jádrem celé platformy je totiž možnost porovnávat nasnímané obrazy mozku daného jedince oproti obrazům „zdravého“ mozku, čímž je možné zjišťovat, zdali se vyskytují konkrétní odchylky značící zdravotní problém, či nikoliv.

Bližší informace o obou produktech (SmartPlug a Cereb B-Mode Assist) jsou dostupné na oficiálních stránkách.

bea-0828a.jpg