31. 3. 2020 - Připojili jsme se k iniciativě 3D tiskem proti COVID-19 - Olomoucký kraj

Iniciativa „3D tiskem proti COVID-19 – Olomoucký kraj“ sdružuje dobrovolníky a firmy, které mají k dispozici 3D tiskárny a chtějí je využít pro tisk ochranných štítů, které slouží proti šíření viru způsobujícího onemocnění COVID-19. Tyto štíty pak zdarma distribuují do celého Olomouckého kraje do Domovů pro seniory, do lékáren, lékařům a ostatnímu zdravotnickému personálu apod.

19. 3. 2020 - Provoz naší společnosti nepřerušen

Průběžně monitorujeme vývoj situace týkající se aktuální epidemie koronaviru a s tím souvisejícího nouzového stavu v České republice. Za vedení naší společnosti chceme zdůraznit, že nastalou situaci bereme velmi vážně a na prvním místě je pro nás zajištění zdraví Vás, našich zákazníků a obchodních partnerů, a také bezpečnost všech našich zaměstnanců.

30. 1. 2020 - EMA+ spravuje energetická data všech příspěvkových organizací na Vysočině

Od ledna letošního roku využívá kraj Vysočina pro centrální řízení všech druhů energií informační systém EMA+.

28. 1. 2020 - Veřejné zakázky v praxi: Národní elektronický nástroj - pohled zpět i vpřed

Když se řekne NEN, vybaví se zadavatelům Národní elektronický nástroj. Tedy elektronický systém umož­ňující administraci veřejných zakázek v elektronické formě. Systém, který je pro většinu ústředních orgá­nů státní správy povinný a naopak pro nemalou část zadavatelů české republiky zcela dobrovolný. Jaká je však jeho podstata? A co všechno zadavatelům nabízí?

27. 1. 2020 - V Olomouci začala školení používání unikátní softwarové aplikace pro diagnostiku Parkinsonovy choroby

Cereb B-Mode Assist je unikátní softwarová aplikace pro analýzu ultrazvukových snímků mozkových jader, která slouží k lepší diagnostice neurodegenerativních onemocnění jako například Parkinsonova choroba. Jak tuto aplikaci používat v medicínské praxi se od letošního roku školí lékaři v Olomouci a v Praze.