9. 8. 2020 - Vojenské lesy a statky začínají implementovat software FaMa+ CAFM

zpět na Novinky
Vojenské lesy a statky začínají implementovat software FaMa+ CAFM

Naše společnost uspěla v soutěži o veřejnou zakázku Facility management VLS vyhlášenou státním podnikem Vojenské lesy a statky. CAFM software FaMa+ bude sloužit pro pasportizaci, řízení, správu a údržbu majetku integrovaného na majetkový modul ERP systému a na systém pro řízení nákupních procesů, vše za využití integrační vrstvy.

Hlavním cílem projektu je vedle sjednocení a doplnění kmenových dat i jejich navázání na celostátně platné systémy a zabezpečení jejich aktuálnosti a konzistence do budoucna. Další cíle projektu zahrnují automatizovaný výpočet daně z nemovitých věcí včetně podpory tvorby daňového přiznání, energetický management včetně evidence odběrných míst, jejich topologie, odečty, přiřazování nákladů a jejich rozúčtování pro potřeby nájmů a property management (lease management) včetně integrované řízení všech nájmů, včetně nájmů bytů VLS.

Součástí projektu je i grafický modul pro správu výkresové dokumentace s přímým propojením grafických a popisných dat v systému.

Vojenské lesy a statky jsou účelovou organizací hospodařící ve výcvikových prostorech armády. S více než 126 000 hektary lesní půdy, více než 6000 hektary zemědělské půdy a řádově stovkami stavebních objektů ve správě patří mezi největší lesní hospodáře v České republice. Více informací o státním podniku lze nalézt na https://www.vls.cz/ .

lesy2.png